kwiecień 23

PORADNIK DLA MŁODEJ PARY: JAK NAJLEPIEJ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI NARZECZEŃSKIEJ?


POZNAJMY SIĘ

 

 

Im bliżej Was poznam, dowiem się czegoś więcej o was – jak się poznaliście, czym się zajmujecie zawodowo, jak spędzacie wolny czas – tym lepiej będziemy się razem czuli podczas sesji zdjęciowej. Wybraliście mnie, więc coś na pewno nas łączy. Może pasuję do Waszego stylu? A może mamy podobną energię? Czujcie się więc swobodnie i pytajcie śmiało, jeżeli potrzebujecie sugestii lub inspiracji. Równie chętnie pomogę znaleźć Wasz sposób na wyrażenie, jak i wysłucham waszych wyobrażeń na temat wspólnej sesji.


ZNAJDŹMY MIEJSCE

Chcę sfotografować Was w Waszym codziennym otoczeniu. To sprawi to, że będziecie się czuli bezpiecznie, będziecie zrelaksowani i zadowoleni. Możemy iść razem na spacer w miejsca, które uważacie za Wasze, o dobrej energii, miejsca, w których lubicie przebywać lub które podobają się Wam, bo są piękne, malownicze. Jeśli nie jesteście pewni, gdzie chcielibyście mieć swoją sesję, możecie się zdać na mnie – polecę Wam wiele ciekawych miejsc, raczej mniej popularnych, gdzie panuje spokój i nie ma turystów.


POSTAWMY NA AKTYWNOŚĆ

Jeżeli macie ochotę, mogę robić zdjęcia, gdy razem coś robicie, spędzacie czas na ulubionym zajęciu, jesteście w coś zaangażowani oboje. W domu, poza domem, w nietypowym miejscu. Robienie rzeczy razem lub przebywanie w miejscu, które oboje kochacie, pozwoli mi uzyskać autentyczność zdjęć. Czasami pokazanie fragmentu swojego codziennego życia może przerodzić się w piękną sesję zdjęciową.
Zastanówcie się chwilę i stwórzcie razem listę swoich ulubionych zajęć, takich, w których oboje bierzecie udział albo takich, które zajmują tę samą przestrzeń. Może pójdziemy razem na targ po zakupy, ugotujecie swoje ulubione dania i zjecie je na balkonie? A może lubicie grać na jakichś instrumentach albo trenujecie razem na siłowni? Pomyślcie razem, zróbcie burzę mózgów i spiszcie wszystkie pomysły.


CZUJMY SIĘ SWOBODNIE

Potraktujcie sesję zdjęciowa jak randkę. Zrelaksujcie się. Możecie robić wszystko, na co macie ochotę, nawet jeżeli coś wydaję się być głupie albo niefotogeniczne. Pamiętajcie, że jestem tutaj dla Was i jeżeli coś Was stresuje, hamuje w wyrażaniu siebie, powiedzcie mi o tym. Niech ta sesja będzie dla Nas po prostu ciekawą przygodą. Ja uwielbiam przebywać pośród ludzi, pracować na powietrzu, poznawać nowe miejsca. I fotografować. A Wy co lubicie najbardziej?


WYBIERZMY PORĘ I POGODĘ

Sesję plenerowe wykonuję w dni robocze w tygodniu. W środku lata czasami wystarczy, że spotkamy się 2h przed zachodem słońca. W tych godzinach światło jest najmiększe. Między 10: 00 a 13: 00 słońce świeci dość mocno i będziecie najpewniej mrużyć oczy, a ja nie będę mogła nic zrobić z cieniami pod oczami. Za to jeśli trafi się nam w umówionym terminie pochmurny dzień, nie martwcie się tym. Chmury to naturalny rozpraszacz słonecznego światła. Przelotnym deszczem też się nie przejmujcie. Kiedy minie, zastąpi go piękne, magiczne miękkie światło i odświeżona zieleń.


 

ZADBAJMY O MAKIJAŻ I FRYZURĘ

To porada głównie dla kobiet – ale nie tylko. Makijaż nie musi być profesjonalny, najlepiej zróbcie taki, w którym czujecie się piękne. Długie włosy najlepiej wyglądają, kiedy są rozpuszczone. A krótkie warto ułożyć. Mężczyznom przyda się natomiast trochę pudru – z umiarem nałożony sprawi, że twarz nie będzie się świecić.

 

 


 

PRZYGOTUJMY UBRANIA

Strój, w którym będzie Wam wygodnie, pokreśli wasz styl i osobowość. Wasz komfort będzie widoczny i wpłynie na nastrój zdjęć. Pomyślcie, w czym czujecie się swobodnie, a zarazem dobrze wyglądacie. Zwiewna sukienka, która pozwala na dużo ruchu? Spodnie z wieloma kieszeniami? A może coś na wyprawę do lasu, np. pled i para kaloszy? Komfort jest istotnym elementem sesji – dlatego zostaw torebkę w domu.

 


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Wszystkie ubrania na zmianę, torebkę, kosmetyki najlepiej zostawić w samochodzie. Drobne rzeczy mogę ja schować u siebie w torbie fotograficznej. Ale im mniej do noszenia, tym lepiej.

Do zobaczenia!/Widzimy się na sesji zdjęciowej!


 

About the Author: