faq

Jaki jest Twój styl pracy?

Bystro obserwuję i odtwarzam świat pracując przy tym w pełnej zgodzie ze swoja wrażliwością. Dokumentuję, poszukując czegoś naturalnego, ciekawego i pięknego, starając się, aby zdjęcie przemówiło do odbiorców. Jestem wielkim przeciwnikiem tandety i kiczu.

Jak wygląda fotoreportaż ślubny?

Staram się być niewidzialnym świadkiem, który zauważa więcej i potrafi to uchwycić na fotografiach. A zatem podczas ceremonii, zabawy weselnej pracuję jako fotoreporter – dyskretnie, ale i uważnie aby wyłapać najważniejsze zdarzenia oraz piękne i śmieszne sytuacje. Stawiam na jakość, nie ilość, nie kataloguję wszystkich gości. Moje fotografie są fragmentami przeżyć, ale też dokumentują więcej niż można w danej sytuacji zauważyć. Dla Was będą przywołaniem sentymentalnych uczuć i emocji, wszystkich minionych i magicznych chwil.

Jak wyglądają ślubne sesje plenerowe?

Szczegóły pleneru ślubnego ustalam indywidualnie, możemy postawić na spontaniczność, możemy go zaaranżować z konkretnym pomysłem. Na pewno są miejsca bardziej sprawdzone, jednak nowych pomysłów mi nie brakuje ;-), chętnie też skorzystam z Waszych propozycji. Sesje polecam zrobić innego dnia niż wesele. Panuje wtedy spokojniejsza atmosfera, ale oczywiście jestem do dyspozycji również w dniu ślubu. Plener trwa 4 – 6 godzin, może też trwać dłużej, kiedy np. wyjedziemy poza miasto. Mogę poświecić Państwu nawet cały weekend poza docelowym miejscem, wszystko jest kwestią dogadania.

A co z sesją jeżeli pogoda nie dopisze?

To Wasz wybór. Możemy ją przełożyć na inny termin, skorzystać z rezerwy w postaci wcześniej ustalonego, ciekawego wnętrza lub zrobić sesję bez względu na pogodę. Jedno mogę zapewnić udane zdjęcia i nieskrępowaną, miłą atmosferę. Bo plener to świetna zabawa dla nas wszystkich.

Jaka jest najlepsza pora na sesje zdjęciowe?

Gdy dni są dłuższe (wiosna-lato) najlepszą porą na sesje zdjęciowe są godziny poranne bądź godziny późno popołudniowe. Zdecydowanie odradzam przeprowadzanie sesji w mocnym słońcu i wysokich temperaturach. Ważne są też miejsca, w których wykonywane są sesje oraz ich całościowy pomysł, koncepcja.

Gdy dni są dłuższe (wiosna-lato) najlepszą porą na sesje zdjęciowe są godziny poranne bądź godziny późno popołudniowe. Zdecydowanie odradzam przeprowadzanie sesji w mocnym słońcu i wysokich temperaturach. Ważne są też miejsca, w których wykonywane są sesje oraz ich całościowy pomysł, koncepcja.

Oczywiście, że warto! Dzięki sesji zaręczynowej w dniu ślubu poczujecie się pewniej przed obiektywem i z fotografem, którego lepiej poznacie przy tej okazji. Dodatkowym, niezaprzeczalnym plusem jest oczywiście posiadanie ślicznych zdjęć z Waszego okresu narzeczeńskiego.

Czy zdjęcia ślubne są poddawane retuszowi?

Oczywiście. Każde zdjęcie jest poddawane mniej lub bardziej szczegółowej obróbce. Etap postprodukcji to bardzo znacząca część pracy współczesnego fotografa. Retusz zdjęć to na ogół kilkutygodniowa praca i tylko odpowiednie umiejętności fotografa w tym zakresie zapewnią najwyższą jakość fotografii.

W jakiej formie i kiedy otrzymujemy zdjęcia, czy będą w formie odbitek w albumie?

Czas na odpowiednie wyselekcjonowanie i obrobienie wybranych zdjęć przez fotografa powinien wynieść na ogół ok. 4 tygodni. Czas ten oczywiście może ulec skróceniu. Wszystko zależne jest od ustaleń i podpisanej przez Nas wcześniej umowy. Opcjonalnie, do całości materiału tj. płyt DVD wraz z prezentacją oraz zdjęciami, możemy wykonać fotoalbum z obrobionymi i wydrukowanymi zdjęciami.

Jak wygląda prezentacja multimedialna i ile ona trwa?

Prezentacja to pokaz zdjęć ukazujących cały dzień zaślubin. Można ją odtwarzać na DVD oraz komputerach. Muzykę do poszczególnych części (przygotowania, ceremonia, wesele) wybieracie sami bądź korzystacie z moich propozycji. Oto przykładowe prezentacje:

Jakim sprzętem się posługujesz? Czy masz zapasowy aparat?

Posiadam pełnoklatkową lustrzankę firmy Canon i zestaw obiektywów stało-ogniskowych. Zawsze pracuję z dwoma aparatami, zapasowymi zestawami baterii oraz kartami pamięci.

Na jakim terenie działasz?

Mieszkam w Warszawie, lecz nie widzę przeszkód, abym uwieczniła Waszą uroczystość w dowolnym miejscu, pozostaje tylko kwestia uzgodnienia dopłaty za dojazd oraz nocleg.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin zdjęć ślubnych?

Wcześniejsze spotkanie bądź kontakt mail, w którym uzgodni się wszelkie szczegóły z pewnością będzie najlepszą decyzją. Należy pamiętać, że w „sezonie ślubnym” trudniej o dogodny termin.

W jaki sposób możemy podpisać umowę?

Rezerwacja terminu to obopólne podpisanie umowy, w której określone będą wszystkie niezbędne informacje dotyczące czasu i miejsca pracy fotografa, ilości fotografii, terminu wykonania i dostarczenia zdjęć, jak również prezentacji oraz wszelkich innych szczegółów. Pełna rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy i wpłaceniu niewielkiej zaliczki. Umowę można podpisać na dwa sposoby: osobiście na spotkaniu lub przez e-mail. Wówczas proszę o podpisanie i wysłanie skanu umowy na adres e-mail oraz zadatek na konto bankowe.

Jakiego rodzaju informacje powinniśmy przekazać przed dniem ślubu?

Z pewnością muszę wiedzieć, jak wyglądać będzie przybliżony plan dnia. O której zaczynają się przygotowania Panny Młodej, a o której zjawić ma się Pan Młody oraz rodzice. Im mniej zaskoczeń, tym lepiej będę mogła przygotować się do utrwalenia wszystkich najistotniejszych elementów Waszego najpiękniejszego dnia w życiu.

Dziękuję za wszystkie pytania

Agnieszka Kłosińska